Кошик
6 відгуків

Перші дні життя: втрата ваги у новонародженого

Перші дні життя: втрата ваги у новонародженого

Після народження, немовля починає пристосовуватися до навколишнього середовища. У цей період у нього можуть спостерігатися так звані перехідні, або прикордонні, стані. Втрата ваги у перші дні життя - якраз одне з таких явищ.

 Олена Хованська, лікар-неонатолог

Якщо вагітність проходила без ускладнень, малюк, швидше за все, відразу після народження буде важити 3-3,2 кг. Але до кінця перебування в пологовому будинку мами помічають, що малюк трохи схуд, адже обидва показники записуються в обмінній карті, яку видають при виписці. Ця різниця мимоволі викликає занепокоєння: адже від маси тіла залежать темпи розвитку малюка. Альо насправді причин для хвилювань немає. Таке схуднення в перші дні після народження - природний процес, який лікарі називають фізіологічної спадом ваги новонародженого, якщо вона, звичайно, відбувається в певних межах.

межі норми

Схуднення пов'язаність язано перш за все з втратою рідини через шкіру і через легені при диханні. Крім того, пуповину залишок всихає, починають виділятися сеча і меконій (первородний кал), що накопичилися за час внутрішньоутробного розвитку дитини. А так як малюк бере від мами ще зовсім трохи молока, то обсяг одержуваної його організмом рідини менше тієї кількості вологи, яку він виділяє. Має також значення температура і вологість повітря в приміщенні, де знаходиться дитина. Нормальними показниками вважаються відповідно 18-21 ° С і близько 70%. Чим вище температура і нижче вологість повітря, тим більше малюк потіє, а це сприяє втраті ваги.

Максимально вага зазвичай зменшується до 3-5-го дня життя. У нормі спад становить від 5 до 10% від початкової маси тіла. Так, якщо новонароджений переважати 3 кг, в нормі він може схуднути на 150-300гр. Альо якщо малюк народився недоношеним, то в перші дні життя цей показник може скласти до 15% від початкових параметрів. Діти ж з екстремально низькою масою тіла (менше 1 кг) годиною худнуть і на 18% збільшуються ці показники і при затяжних пологах або якщо малюк отримав родову травму.

Одна з умов швидкого відновлення - раннє прикладання малюка до грудей. Це можна зробити вже через 20 хвилин після його появи на світ.

правильний догляд

Запобігти втраті ваги новонародженого практично неможливо. Але якщо організувати правильний догляд та налагодити грудне вигодовування, відновлення піде швидше, а спад ваги буде мінімальною.

Здорові діти відновлюються досить швидко: вже на 6-8-й, максимум 14-й день життя малюк набере попередню вагу. При нормальному догляді і грудному вигодовуванні немовля почне після цього додавати від 125 г до 500 г за тиждень. Тривале відновлення або занадто велика надбавка ваги свідчать про проблеми зі здоров'ям, наприклад про інфекційний процес або вроджених порушеннях.

Слід також дотримуватися питного режиму. Дитину, що знаходиться на грудному вигодовуванні, допаювати, якщо у нього густий стілець і він рідко мочитися, а також влітку, коли на вулиці дуже жарко. «Штучникам» додаткове пиття просто необхідно. Між годуваннями їм обов'язково треба пропонувати звичайну кип'ячену воду.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner