Кошик
6 відгуків

До школи без стресу — психолог дала поради батькам

До школи без стресу — психолог дала поради батькам

Щоб уникнути стресу у вересні, важливо почати відновлювати звичний для школи режим ще у серпні.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я України.

"Щоб уникнути стресу у вересні, важливо почати відновлювати звичний для школи режим і темп ще у серпні. Це стосується як наближення до "шкільного" режиму сну, так і поступового введення "домашніх завдань". Важливо не робити цього зненацька, а покроково домовлятись з дітьми про вкладання-прокидання та тренування мозку", - наголосила психотерапевт, доктор психологічних наук Вікторія Горбунова.

За її словами, не варто примушувати дитину до зайняти, особливо, якщо вона втомлена після активного дня, у поганому настрої або має інші плани (а ви не домовлялися попередньо про заняття).

"Спробуйте організувати все так, щоб до першої зайняти настрій у дитини був добрим (залежить від того, що відбувалось чи робилось напередодні), а після навчання також заплануйте щось цікаве і бажано активні (від велопрогулянки до спільного приготування та поїдання смаколиків). Дбайте, щоби дитина спала достатня. Науковці довели, що регулярний режим сну у ранньому дитинстві пов'язаність язаний з когнітивною діяльністю та може позитивно впливати на здоров'я протягом усього життя", - наголосила фахівець.

Окрім того, вона радить створити книгу спогадів і сформувати список цілей на наступний рік.

"Доброю перед шкільною традицією є створення своєрідної книжки спогадів. Зараз це може бути і презентація з відео та фото всього, що відбувалося влітку, і мікроблоги, і просто альбоми в інстаграмі. Згідно з дослідженнями, сімейні ритуали забезпечують створення певного режиму, що допомагає направляти поведінку дитини та покращувати емоційний клімат в сім'ї, що сприяє ефективному ранньому розвитку дитини, зокрема збагаченню словникового запасу, емоційному розвитку, формування соціальних та академічних навичок", - зазначає психотерапевт.

Вона також підкреслює, що позитивні налаштування на шкільний процес - це одне із найважливіших, але найскладніших завдань.

"Щоб сформувати позитивні асоціації з новим навчальним роком, важливо говорити з дітьми про початок навчання та усіляко демонструвати своє позитивні ставлення. Зауважуйте та обговорюйте з дітьми, що доброго є в новому початку - а це і зустріч з друзями, і нові цікаві знання (і тут йдеться не лише про школу, а й про позашкільні гуртки), і дорослішання (зв'язку яжіть зі стартом зайняти не лише нові обов'язки, а й права та бонуси, наприклад збільшення кишенькових грошей, можливість самому добиратись до школи чи право на участь у якихось сімейних рішеннях)", - зазначила Горбунова.

Психолог також радить купувати до школи такі речі, щоб вони подобалися дитині.

Джерело: платформа УКРІНФОРМ

https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2522273-do-skoli-bez-stresu-psiholog-dala-poradi-batkam.html

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner